Funkčná termobielizeň Karpathia do každého počasia!

21. September

Cyklistické, bežecké, tenisové, trekové, futbalové, golfové, lyžiarske, hokejové, snowboardové, urban, klasické a mnohé iné. Aj na tieto príležitosti sa dokonale hodí naše termooblečenie a ponožky značky Karpahia. Ozaj, skoro sme zabudli, že to všetko aj v detských veľkostiach!

Čo je Karpathia?
Túto originálnu značku termobielizne, klasických a športových ponožiek Karpathia vyrábame v meste Svit pod Vysokými Tatrami z unikátneho vlákna Prolen® už od roku 1997. Avšak, využitie samotného vlákna sme „vynašli“ už dávno predtým, v roku 1974, od kedy ho vo forme najrôznejších produktov vyvážame do celého sveta. Čím sú produkty z vlákna Prolen také výnimočné? Kde nachádzajú svoje využitie? Aké sú ich najväčšie benefity?

Pre šport ako stvorené!
Vlk je symbolom vznešeného ducha, odvahy, víťazstva, vernosti, starostlivosti a je tímovým hráčom. Nás na vlkovi zaujala najmä jeho srsť, pretože má podobné termoregulačné vlastnosti ako vlákno Prolen, z ktorého sú produkty Karpathia vyrobené.

Práve tieto vlastnosti predurčujú všetky produkty značky Karpahia na využitie pri športových aktivitách najrôznejšieho charakteru – od pasívnejších, akým je golf, až po fyzicky náročné kardio. Vlákno Prolen je neporovnateľne lepšie ako bavlna, polyester, či polyamid. Navyše, jeho výroba nezaťažuje životné prostredie a všetko oblečenie sa dá jednoducho recyklovať.

7 benefitov termooblečenia Kapathia

Zdravie
Termooblečenie a ponožky značky Karpathia sú navyše obohatené o ióny striebra. Tie pôsobia proti rozmnožovaniu baktérií, redukujú nepríjemné pachy, udržiavajú biologickú rovnováhu pokožky a zabezpečujú hygienickú sviežosť.

Termoizolácia
Vlákno Prolen je navrhnuté tak, aby udržiavalo ideálnu teplotu pri kontakte s pokožkou. Vďaka svojej schopnosti izolácie preto zaručuje tepelnú pohodu za každých atmosferických podmienok.

Odvod vlhkosti
Vlákno Prolen, na rozdiel od bavlny, vlhkosť nikdy nenasiakne, ale odvádza ju. Počas vašich aktivít, či už športových alebo každodenných, tak vždy zostanete v suchu.

Ľahkosť
Prolen je až o 50 % ľahšie ako bavlna, ide teda o najľahšie vlákno na svete. Aj preto vyhovuje športovcom, ktorí dosahujú výkony v extrémnych podmienkach.

Ekológia
Prečo je Prolen vlákno budúcnosti? Svedčí o tom fakt, že je farbené v hmote, takže neznečisťuje pôdu, pri jeho výrobe využívame niekoľkonásobne menej vody a energie a je 100 % recyklovateľné.

Jednoduché pranie
Oblečenie z vlákna Prolen si vyžaduje minimálnu starostlivosť. Stačí ho prať na 30 – 40°C s približne 1/3 zvyčajne používaného množstva pracieho prášku.

Ľahká údržba
Škvrny na oblečení sa neusádzajú do vnútra vlákna, ale ostávajú na povrchu. Oblečenie je preto možné ľahko vyčistiť, schne krátko a nevyžaduje si žehlenie.

Zdravé, udržateľné a extrémne funkčné. Aj takýmito prívlastkami by sa dalo opísať oblečenie značky Karpathia. Ba čo viac, kúpou našich výrobkov podporíte slovenské produkty, najmä v týchto pohnutých časoch!

Funkčné športové ponožky a kvalitné termooblečenie Karpathia nájdete na našom e-shope Prolen Shop.