O nás

Karpathia® je značka termooblečenia a športových ponožiek. Karpathia® patrí ku produktom spoločnosti Chemosvit Fibrochem, s.r.o., ktorá má sídlo v meste Svit pod Vysokými Tatrami, blízko Tatranského národného parku, od roku 1997.

Meno Karpathia® sme si vybrali, pretože Vysoké Tatry sú súčasťou Karpát, rozsiahleho horského systému v Európe s celkovou rozlohou približne 210 000 km² a dĺžkou okolo 1 500 km. Patria medzi druhé plošne najrozsiahlejšie pohorie v Európe. Sú súčasťou Alpsko-himalájskej sústavy. Nachádzajú sa na území Slovenska, Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska, Rumunska a Srbska. Najvyšším bodom Karpát je Gerlachovský štít na Slovensku s výškou 2 655 m n.m. sústavy.

Symbolom našich ponožiek sa stal vlk, ktorý je chráneným obyvateľom i mnohých území, ktoré sú súčasťou Karpát. A prečo vlk? Vlk je symbolom vznešeného ducha, odvahy, víťazstva, vernosti a starostlivosti. Je tímovým hráčom. Jeho srsť má vlastnosti podobné nášmu vláknu Prolen®, z ktorého sú ponožky Karpathia® vyrobené. V zime vás zahreje a v lete ochladí.

Vlákno Prolen® vyrábame od roku 1974 a vyvážame do celého sveta. Využíva sa v športovom oblečení mnohých svetových značiek, nakoľko má vynikajúce vlastnosti, ktoré ho práve pre šport predurčujú.

Vlákno Prolen® je najlepšou voľbou pre športové oblečenie, je neporovnateľne lepšie ako bavlna, polyester, či polyamid. Výroba vlákna Prolen® nezaťažuje životné prostredie. Oblečenie z neho sa dá recyklovať.

Z vlákna Prolen®potom pripravujeme naše ponožky Karpathia® a u našich partnerov dávame vyrábať ostatné výrobky, všetko v súlade s prírodou, ktorú si všetci vážime a chceme zachovať pre naše ďalšie generácie.

Ponúkame Vám ponožky Karpathia® klasické pre džentlemena i dámu a športové ponožky: cyklistické, bežecké, tenisové, trekové, futbalové, golfové, lyžiarske, hokejistické, snowboardové, urban štýl a podobne. Všetko i v detských veľkostiach. Kúpou našich výrobkov podporíte Slovensko, nás i samých seba.