6 benefitov rýchloschnúceho oblečenia Karpathia

24. septembra
funkcne-terooblecenie

Pre ľudí s aktívnym životným štýlom môže byť veľmi náročné nájsť ten správny druh oblečenia na vykonávanie obľúbených športových aktivít. Hlavne počas horúceho leta a prichádzajúcej jesene, kedy sú denné teploty ešte stále pomerne vysoké. O to viac, ak ide o aktívnych ľudí a športovcov. Ako však docielite, aby bolo vaše oblečenie nielen pohodlné, ale aj priedušné a rýchloschnúce?

Vynikajúca voľba pre všetkých športovcov

Výsledkom nesprávneho výberu oblečenia môže byť fakt, že sa odev prilepí na pokožkusťažuje tréning a vy následne nedosahujete požadované výsledky. V dnešnej dobe sa však na trhu objavujú tričká a oblečenie zo špeciálnych vlákien. Funkčné termooblečenie značky Karpathia je vyrobené z vlákna Prolen, v ktorom môžu športovci pohodlne trénovať. Čo je Prolen a aké výhody má v porovnaní s bežnými tkaninami, napríklad bavlnou?

absorption

#1 Rýchlo uschne

Vďaka základnej charakteristike vlákna Prolen, ktorou je absorpcia, má toto termooblečenie schopnosť uschnúť v rekordne krátkom čase. Práve absorpcia je najvyhľadávanejšou a najobľúbenejšou vlastnosťou športových tkanín. Pot sa rýchlo vstrebáva z pokožky, pričom ju počas procesu vysušuje a ochladzuje. Vďaka tomu sú tričká z vlákna Prolen tou najlepšou voľbou na cvičenie alebo prechádzku počas horúcich a slnečných dní. 

#2 Je vysokoodolné

Funkčné termooblečenie vyrobené zo syntetických vlákien, je odolnejšie na podnety z vonkajšieho prostredia. Tento fakt súvisí so schopnosťou absorpcie. Na rozdiel od bavlny, ktorá je vyrobená z rastlinných vlákien a pohlcuje 8 až 10 % vlhkosti, je oblečenie z Prolenu trvácnejšie a kvalitnejšie. Funkčné termooblečenie sa nepotrhá a vďaka farbeniu v hmote, ani len nevybledne.

water

#3 Nestráca tvar

Na rozdiel od iných športových odevov, termooblečenie značky Karpathia môžete pokojne prať v práčke. Ako je ale možné, že mikrovlákno si po mnohých praniach zachová svoj tvar? Vlákno Prolen je totiž v porovnaní s inými vláknami omnoho pružnejšie a pevnejšie. Aj keď sa teda venujete záťažovejším športom, ako futbal alebo basketbal, môžete si byť istí, že oblečenie z tohto vlákna zostane rovnaké. Bez ohľadu na to, ako veľmi ste ho prepotilikoľkokrát ste ho vyprali alebo akokoľvek ste ho natiahli. Vlákno Prolen, z ktorého je vyrobené naše termooblečenie Karpathia, vám tak aj po mnohých noseniach poskytne štýlový vzhľad!

#4 Nevyžaduje si starostlivosť

Vlákno Prolen zaručuje, že materiál oblečenia Karpathia je odolný voči škvrnám. Akékoľvek nečistoty sú teda ľahko umývateľné. Na rozdiel od bavlnených materiálov je jedno, koľko nečistoty oblečenie zachytí. Pri adekvátnom praní v práčke na 40 °C s minimálnym množstvo pracieho prášku ho zbavíte akýchkoľvek škvŕn.

termo-tricko

#5 Je priedušné

Priedušný materiál má pre každého nadšenca pohybu jednu obrovskú výhodu – efektívne vás ochladí. To vám pomôže udržať vaše telo v chlade za každého počasia a bez ohľadu na úroveň vašej aktivity. V porovnaní s inými podobnými materiálmi na trhu, sa tak stáva najlepšou voľbou. 

#6 Je ľahké

Vďaka nízkej hustote je oblečenie z vlákna Prolen v porovnaní s bavlnou extrémne ľahké. Ide o obzvlášť atraktívnu vlastnosť, najmä vtedy, ak sa aktívne venujete športu. No a aj keď práve nevykonávate športovú aktivitu, ľahké oblečenie vám zaručí jednoduchšie cvičenie, v ktorom sa budete cítiť pohodlnejšie. Ak zároveň často cestujete, Karpathia vám pomôže udržiavať ľahkú batožinu bez toho, aby ste museli vynechať váš tréning.